cem_insaat

BCG Ürünlerimiz


BCG Spezial

Kaçak önleyici olarak, ısıtma tesisatlarında, kazanlarda (Döküm ve Çelik), boru hatlarında, radyatörlerde, yerden ısıtma tesisatlarında, günlük 400 litreye kadar olan kaçakların giderilmesinde kullanılır. BCG Spezial tüm tesisat malzemelerinde sızdırmazlık sağlar (Plastikler ve Metaller). BCG Spezial hava ile temas ettiğinde kristalleşir. Sızdıran bölge mekanik olarak kapatılır. BCG Spezial ile sağlanan sızdırmazlık sürekli ve yaşlanmaya karşı mukavimdir. BCG Spezial açık sistemlerde de (atmosfere açık) kullanılabir. BCG Spezial bir pompa ile (tüm sistemin havası alınmış durumdayken) sisteme basılmalıdır.

BCG TD

Kaçak önleyici olarak, ısıtma tesisatlarında, kazanlarda (Döküm ve Çelik), sistemlerde, boruhatlarında, günlük 1000 litre’den daha fazla olan kaçakların giderilmesinde kullanılır. BCG TD kullanımında sistemdeki dar geçiş yerlerinde (Thermostatik vanalarda, Filtre ve pislik tutucularında) tıkanmalar meydana gelebilir. BCG TD başarılı bir sızdırmazlıktan sonra sistemden boşaltılmalıdır. BCG TD tüm tesisat malzemelerinde sızdırmazlık sağlar (Plastikler ve Metaller). BCG TD hava ile temas ettiğinde kristalleşir. Sızdıran bölge mekanik olarak kapatılır. Sızdırmazlık sürekli ve yaşlanmaya mukavimdir. BCG TD açık sistemlerde’de (atmosfere açık) kullanılabir. BCG TD bir pompa ile (tüm sistemin havası alınmış durumdayken) sisteme basılmalıdır.

BCG FS

Isıtma- Soğutma Tesisatlarda donma ve korozyondan korur. Isı pompası, Isıtma tesisatları ve güneş enerjisi sistemlerini dondan ve korozyondan korur. BCG FS Pas ve dondan koruyan güvenilir ve yüksek kaliteli bir karışımdır. BCG FS Propylenglykol ihtiva eder.

BCG HR

Yıkama kimyasalı olarak, ısıtma tesisatlarında, boru hatlarında, radyatörlerde, yerden ısıtma tesisatlarında sistem içerisindeki kireç, pas ve çamur birikintilerini çözerek sistemin verimini arttırır. BCG HR ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda veya eski sistemlerin temizliğinde kullanılabilir. BCG HR tüm tesisat malzemelerinde ( Çelik, Bakır,Alüminyum, Pirinç, Plastik) kullanılabilir.

BCG 84 S

Kaçak önleyici olarak, kullanım suyu (içme suyu) tesisatlarında günlük 25 litreye BCG 84 S tüm standart sıhhi tesisat malzemelerinde sızdırmazlık sağlar olan kaçakların giderilmesinde kullanılır (Bakır, Galvaniz, Paslanmaz Çelik ve Plastik borularda). BCG 84 S hava ile temas ettiğinde kristalleşir. Sızdıran bölge mekanik olarak kapatılır. BCG 84 S ile sağlanan sızdırmazlık sürekli ve yaşlanmaya karşı mukavimdir.

BCG 10 Pool

Kaçak önleyici olarak, havuzlardaki kaçakları giderir. Beton ve Fayanslı yüzeylerdeki her türlü kaçakları da gider. Örn: Teras ve banyolardan alt kata olan bulunamayan sızıntılar. Uyarı! BCG 10 Pool tüm beton ve fayans kaplı havuzlardaki kaçakları giderir. Havuzun görünümünde bir değişiklik meydana gelmez. BCG Pool havuzlarda 1:1000, teras veya banyolardaki kaçaklarda 1:100 oranında kullanılır.

BCG Motor

Kullanım alanı, su ile soğutmalı tüm motorlarda (Benzin-Dizel). Motor bloğu, Silindir kapağı, silindir gömleği ve supab yatağındaki çatlak ve delikleri kendiliğinden kapatır. BCG Motor hava ile birleşerek kristalleşme sureti ile daimi bir onarım oluşturur. Karıştırma oranı ise 250 mlt. / 11 lt.

BCG K 32

Tesisatlarda, Çelik, Alüminyum ve Bakır malzemeleri – özellikle Plastik borulu yerden ısıtma sistemlerinde – (oksijen difüzyonu) yüzeylerde bir koruma tabakası oluşturarak korozyondan korumaktadır. BCG K 32 içerisinde bulunan çözücü madde yüzeylerde kireç yapışmalarını engelleyerek optimum bir koruma tabakası meydana getirir. Kireç birikmesini engeller. BCG K 32 inhibitörü tüm boru hatları ile kumanda ve ayar mekanizmalarını (3 yollu vanalar, termostatik vanalar , pompalar v.s.) askıdaki maddelerden korur. Tüm yeni ve eski ısıtma sistemlerini korur. BCG K 32 kireci çözünmüş olarak suyun içerisinde tutar.

BCG 30 E

Kaçak önleyici olarak, duvar tipi yoğuşmasız (klasik) kombi, duvar tipi yoğuşmalı kombi-kazan (alüminyum-Paslanmaz Çelik), sıvı yakıtlı ve gaz yakıtlı kazan kullanılan ısıtma tesisatlarında, boru hatlarında, radyatörlerde, yerden ısıtma tesisatlarında sızdırmazlık sağlar. Genleşme ve büzüşmeden kaynaklanan kaçakların giderilmesinde kullanılır. (Plastikler, Metaller, preslenmiş bağlantılar ve yerden ısıtma boruları). BCG 30 E günlük 30 litreye kadar olan kaçaklarda elastik bir sızdırmazlık sağlar. Sızdıran bölge mekanik olarak kapatılır. BCG 30 E sistemde bırakılmalıdır! BCG 30 E bir pompa ile (tüm sistemin havası alınmış durumdayken) sisteme basılmalıdır.