cem_insaat

REHAU


Isıtma ve Serinletme

Doğru iklimlendirme ve verimli ısı veya serinlik dağıtımı, tüketim için en önemli faktörlerdendir. REHAU, ısıtma ve serinletme sistemlerinin verimli tasarımı alanında on yıllara dayanan deneyime sahiptir. Tavan, duvar, konut alanları ve konut alanları olmayan yerlerde zemin için döşeme sistemleri ile ısı pompalı enerji konfor sistemi, konforlu mahal ikliminin ve düşük enerji tüketiminin uyumlu bir şekilde nasıl bir araya getirebildiğinin iyi örnekleridir. Bu şekilde enerji verimliliği yönetmeliklerinin talepleri de rahatça yerine getirilebilir. Bir kaç boy daha büyüğünü sevenler için de REHAU futbol sahaları için çim saha ısıtma sistemlerini de sunar.

Bina Tesisatı

Evlerin yaşam damarları mutlaka uzun vadede emniyetli olmalıdır. RAUTITAN tesisat sistemi ve eşsiz geçme manşon bağlantı tekniği, uzun yıllardır farklı kullanım alanlarında kendini kanıtlamıştır. Bu süre içinde sistem, sürekli olarak geliştirilmiş ve yeni çözümler ve hammaddeler ile genişletilmiştir – Örneğin bu şekilde özel hijyen özellikleri ve kullanım suyu için güvenli bir gelecek sunmuştur; ayrıca radyatör bağlantısı için de uygundur. REHAU bina atık su tesisatı için ise özellikle düşük ses gelişimi özelliğine sahip RAUPIANO PLUS sayesinde ekonomik bir evsel atık su sistemi sunmaktadır. Ürün yelpazesi kapsamında, uygulamacıların ve projecilerin günlük yaşamlarının güvenilir bir şekilde rahatlamasını sağlayan, profesyonel montaj aletleri ve planlama yazılımları bulunmaktadır.

Yenilenebilir Enerjiler

En iyi enerjiler, masraflı bir şekilde üretilmeyip, sonsuz miktarda var olan enerjilerdir. REHAU, gayrımenkul sahiplerine ısıtma ve soğutma amacıyla alternatif enerji kaynaklarından faydalanmada yardımcı oluyor. Güneş ışınları, jeotermal ve çevre ısısı veya biyogaz yanmasıyla elektrik ve ısı elde edilen kombine çevrimler, imkanlar çok çeşitlidir. Böylece yeni bina inşaatında ve mevcut binaların yenilenmesinde yasal koşullar yerine getirilmiş, dünya iklimi ve müşterinin bütçesi rahatlatılmış olur. Yenilenebilir enerji kaynakları, gerekli tüm boru bağlantıları ve ısı pompaları ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayan bileşenleri sunan toplu çözüm "Enerji Konfor Sistemi" bünyesinde birleştirilmiştir.

Endüstriyel Boru Sistemleri

Boru hattı sistemleri talepleri, endüstrinin ortamları ve ürünleri kadar çok yönlüdür. İç kısımlarda taşınacak olan malzemenin ne olduğuna bağlı olarak, madde ve işlemler çok farklı olabilir. REHAU, endüstriyel boru hatları yapımında tüm kullanım alanları için geleceğe dönük, komple çözümler sunar. Örn. koruyucu katmanlı ve yalıtımlı basınç borusu RAUISO Food, tam olarak gıda ürünlerinin nakliyesi ile ilgili taleplere göre tasarlanmıştır ve klasik paslanmaz çelik borulara modern ve uygun maliyetli bir alternatif sunar. REHAU ön izolasyonlu endüstriyel boru sistemleri RAUFRIGO ile soğutucular ve soğutma sıvılarının enerji verimli nakliyesi için bir çözüm sunar. Basınçlı hava ve soğutma sıvısı için ideal çözüm, endüstriyel boru sistemi RAUPEX'tir.

Sıhhi Tesisat Mühendisliği

Sıhhi tesisat mühendisliğinde çok değişik malzemelerden elde edilen çok çeşitli hortum ve profil modelleri yer alıyor. İster duş başlığı için spiral veya folyo baskılı hortumlar, duş kabini profilleri, düz girişli banyo küvetleri için silikon profiller veya jakuzi ya da duş panellerinde uygulamak için daha karmaşık profil çözümleri olsun – REHAU banyo yaşam alanı için sistemler sunuyor. Tüm REHAU sistemlerinde işlev, tasarım ve özgünlük el ele yürüyor.

Klima ve Havalandırma

Klima ve havalandırma tekniği ile ilgili çözüm ve uygulamalarımız iç ve dış uzmanlar, sektörü tanıyanlar ve kullanıcıların ortak çalışması sonucu ortaya çıkmıştır. Malzemelerin ve yöntemlerin seçiminde gösterilen hassasiyet sayesinde, kaynaklarımızın daha verimli kullanılmasını sağlayan sistemler hedeflenmektedir. Ayrıca ürünlerimiz yaşam süresinin uzunluğu ile diğerlerinden olumlu anlamda ayrışmaktadır. Bu sayede iyi bir ortam atmosferi için çaba gösteriyoruz.