cem_insaat

Isı Pay Ölçer


Payölçer sistemi ile istediğiniz kadar ısının, ısındığınız kadar ödeyin, tasarrufunuzu kendiniz belirleyin. Payölçer Sistemleri Cem İnşaat güvencesi ile Türkiye 'de. Merkezi sistem ısıtmalarda, herkesin kullandığı ısı tüketimini ölçen, herkesin kendi ısısını kendisinin ayarlamasını ve böylece kendi kullandığı enerjinin parasını ödemesini sağlayan, Sistem tadilatı gerektirmeyen ve kolaylıkla monte edilebilen Isı Payölçer ile; İhtiyacınız kadar tüketin, Sıcaklığı kendi konforunuza göre ayarlayın, Isı tüketim kontrolü sizin elinizde olsun, Paranız cebinizde kalsın.


Isı payölçer cihazı; Merkezi sistemle ısınan binalarda kullanılıyor. Amaç, her dairenin metrekareye göre değil, harcadığı yakıt miktarına göre fatura ödemesini sağlamak. Cihaz yurtdışında uzun süredir kullanıldığından hem eski, hem de yeni modelleri var. Ama her ikisinde de sistem aynı. Radyatörlerdeki klasik vanaların yerine sıcaklık ayarı yapabilen termostatik vanalar takılıyor. Peteğin üzerine de pay ölçer monte ediliyor.


Isı payölçerlerimizin montajından önce yapılan ön analizde ısıtma sistemi, radyatör tipleri ve adetleri belirlenir. Ardından her radyatöre birer ısı payölçer ve termostatik vana monte edilir. Isı payölçerler her tip radyatöre ve bütün montaj durumlarına uygundur. Aynı şekilde ihtiyacınıza uygun olarak belirlenen ısı ve su sayaçları da sorunsuzca ve temiz bir şekilde monte edilir. Sayaçlar ve ısı payölçerler tüketimleri hesaplayarak hafızalarında tutar. Tüketim bilgileri aylık olarak yetkili tarafından bir El bilgisayarı ile eve girilmeden toplanır. Bilgiler ana bilgisayarda herkesin tükettiği su ve enerji miktarları hesaplanır. İşlenen bilgiler fatura olarak basılıp kullanıcılara dağıtılır. Kullanıcıların tükettiği su ve enerji miktarlarını görür ve ödemesi gereken miktar konusunda bilgi sahibi olur. Bu sayede özellikle ısıtma giderleri ile ilgili şikayetler ortadan kalkar.


Isı payölçer sistemi; Daire sakinlerine kendi ısısını ayarlama imkanı sağlaması nedeniyle insanları tasarrufa götürür. Yapılan değerlendirmelere göre bu tasarruf miktarı %40'lara varabilir. Benzer şekilde, su tüketimi %20-30 arası azalır ve belediye bütçelerinin yükü hafifler. Böylece doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunulur.